Jak zapanować nad budżetem wysyłając swoje pociechy do szkoły?

8/27/2020
Dziecko z mikroskopem

Co kojarzy się nam z początkiem września? Oczywiście że rozpoczęcie roku szkolnego!

Rok szkolny to coś przez co przechodził każdy z nas. Dla jednych są to miłe wspomnienia do których chętnie by wrócił, inny wspominają te czasy z mniejszym entuzjazmem. Choć my nie musimy już powracać do szkolnych ławek, to czeka nas wysyłanie do nich naszych pociech. Mamy kilka rad jak ułatwić Ci ten obowiązek.

Jak nie zwariować w tym zabieganym czasie, jednocześnie nie wydając fortuny?

Przed wybraniem się do sklepu po nowe przybory szkolne pamiętaj, żeby przejrzeć te z ubiegłego roku. Z pewnością znajdziesz kilka niezapisanych zeszytów, piszące długopisy czy ołówki. Wiele rodziców robi ten błąd i co roku kupuje wyprawkę szkolną od A do Z, nie sprawdzając jakie przybory zostały z lat poprzednich. Koniecznie przyszykuj dokładną listę zakupów, może okazać się ona zbawieniem w natłoku promocji i szerokiego asortymentu. Z listą zakupów łatwiej będzie Ci znaleźć wszystkie potrzebne produkty, dodatkowo nie kupując zbędnych rzeczy. Pamiętaj również o używanych podręcznikach. Ze spisem tegorocznych książek przeszukaj skupy podręczników i portale społecznościowe. Kupowanie co roku nowych książek z pewnością wyniesie Cię sporą sumę a przecież lepiej dać drugie życie używanym książkom.

Gdy temat wyprawki mamy już za sobą, warto pamiętać o zajęciach dodatkowych, które są nieodłącznym elementem każdego roku szkolnego.

Dodatkowy język, szkółka piłkarska, a do tego korepetycje z matematyki? Łatwo pogubić się w opłacaniu tylu nadprogramowych zajęć. Mamy radę, jak nad nimi zapanować. Dodaj wszystkie opłaty za zajęcia dodatkowe do PayAppki. Dzięki temu będziesz dostawać przypomnienia o zbliżających się płatnościach, a uregulowanie ich zajmie Ci dosłownie kilka kliknięć. Dzięki temu nie przegapisz terminu płatności oraz zachowasz kontrolę nad wysokością opłaty związanych z dodatkowymi aktywnościami Twojego dziecka.

O kolejny obowiązek mniej!

Polecamy na blogu

9 najlepszych aplikacji, dzięki którym oszczędzisz pieniądze

Kobieta korzysta na smartfonie z aplikacji do oszczędzania pieniędzy
Z tego artykułu dowiesz się jak oszczędzać pieniądze korzystając z ogólnodostępnych aplikacji. Cashback, kupon, dedykowana promocja to wszystko sposoby na obniżenie swoich wydatków, dostępne w dziewięciu wymienionych aplikacjach.
1/17/2022

Porady/wskazówki - wszystko co musi widzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania

Mężczyzna korzysta z laptopa
Z tego artykułu uzyskasz przydatne wskazówki oraz porady, o których powinna wiedzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania.
8/11/2021

Podwyżki cen mediów w 2021 – sprawdź o ile wzrosną bieżące opłaty za prąd, gaz i wywóz śmieci

Podlewanie kwiatów
Ceny prądu dla gospodarstw domowych, ale także osób prowadzących własną działalność gospodarczą to co roku temat rozpalający spore emocje. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy z nas boleśnie odczuwa wzrost bieżących opłat za media, który w wielu przypadkach wynosi w skali roku nawet kilkanaście procent.
5/25/2021

Rachunek za gaz – od czego zależy cena gazu i co się na nią składa

Kawiarka
Zużycie surowca to główny wyznacznik tego, jakie fundusze trzeba przeznaczyć na rachunek za gaz w skali bieżącej i rocznej. Jednak nie tylko – dzisiaj przyjrzymy się dokładnie temu, od czego zależy wysokość opłaty za gaz.
1/26/2021

Mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe – wady i zalety

Ludzie na balkonie
Szukając nowego mieszkania, zazwyczaj określamy jaki chcemy mieć metraż, ile pokoi, w jakiej dzielnicy i w końcu czy interesuje nas oferta z rynku pierwotnego czy wtórnego. Do tej listy ważnych pytań warto dodać jeszcze jedno – mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe.
1/26/2021

Czy opłaca się stosować żarówki LED? Ile prądu zużywa żarówka?

Żarówki
W nowym budownictwie lub przy okazji remontów starszych domów, coraz częściej stosuje się system oświetlenia LED, jako alternatywę dla tradycyjnych żarówek żarowych lub świetlówek. Sprawdź, ile godzin może świecić tradycyjna żarówka i dowiedz się, jak wypada to w zestawieniu z oświetleniem LED.
1/20/2021

Wykopanie własnej studni - czy to sposób na realne oszczędności wody?

Dziecko z wężem ogrodowym
Od czego zacząć, jakie są możliwe opcje, ile to kosztuje? Przede wszystkim, czy to się opłaca? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.
1/20/2021

Podlicznik wody ogrodowej – jak tanio podlewać ogród?

Dzieci w goglach do nurkowania
Przydomowy ogród tworzymy z myślą, że będzie to estetyczne miejsce, z którego będziemy korzystać przez wiele lat. Co zrobić, żeby utrzymanie pięknego ogrodu zbyt mocno nie obciążyło naszego portfela?
1/20/2021

Operat szacunkowy mieszkania, domu, działki – co to jest?

Wieszanie obrazu
Wnioskując o kredyt hipoteczny z pewnością spotkaliśmy się z pojęciem operatu szacunkowego – co to jest i na czym to polega? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule.
1/20/2021

Najem okazjonalny – umowa oraz wzór wynajmu okazjonalnego

Ludzie na kanapie w trakcie przeprowadzki
W polskim systemie prawnym funkcjonują umowy, których treść co do zasady ma wzmacniać ochronę jednej ze stron. Nie inaczej jest w przypadku rynku nieruchomości oraz wszelkich czynności, które się na tej płaszczyźnie odbywają.
1/20/2021

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

wypróbuj teraz

Ta strona korzysta z plików cookies.