3 najważniejsze porady dla osób inwestujących w nieruchomości (nie tylko początkujących)!

12/18/2020
Biurowiec

Internet pęka w szwach od porad dla osób, które zaczynają inwestować w nieruchomości lub dopiero się nad tym zastanawiają. A co z osobami które już „siedzą” w tym temacie? W tym artykule poruszymy kilka rad dla początkujących jak i tych trochę bardziej zaawansowanych.

Inwestycja wymaga troski

Wiele osób uważa, że inwestycja w nieruchomość to pieniądze trzymane w sejfie. Nie do końca tak jest, mieszkanie wymaga troski i opieki. Wynajem krótkoterminowy wymaga wiele zachodu ale jest bardziej opłacalny, przy wynajmie długoterminowym pewnego rodzaju obowiązków mamy trochę mniej lub występują one rzadziej, ale mniej również zarobimy. Należy pamiętać, że mieszkanie trzeba odświeżać oraz raz na kilka lat porządnie je wyremontować.

Inwestycje są obarczone ryzykiem

Ryzyko jest ściśle powiązane z każdą inwestycją, nieruchomości nie są w tej kwestii wyjątkiem. Charakterystyczny dla każdej inwestycji jest brak wiedzy, czy obecne trendy się utrzymają, a szczególnie czy będzie można na niej zarobić. Najlepiej obrazuje to przykład giełdy i papierów wartościowych, których wartości mogą się drastycznie zmienić nawet w przeciągu godziny. Mimo tego że rynek nieruchomości jest bardziej stabilny niż giełda to i tu nie zawsze wiadomo, czy po kilka latach dane mieszkanie zyska, czy straci na wartości. Trudno przewidzieć, czy w przeciągu dekady dana dzielnica stanie się nowym centrum miasta i ceny mieszkań wzrosną kilkukrotnie, czy może stanie się zaniedbaną i mało wartościową okolicą.

Czego unikać?

Jednym z najczęstszych błędów w tej branży są niedokładne obliczenia dotyczące opłacalności inwestycji. Jak unikać tego błędu? Ćwicz liczenie! W ramach ćwiczeń możesz posługiwać się ogłoszeniami w internecie i na ich postawie wykonywać kalkulacje, które później skonfrontujesz ze znajomymi z branży. Dodatkowa para oczu na pewno się przyda w wychwyceniu ewentualnego błędu.

Polecamy na blogu

9 najlepszych aplikacji, dzięki którym oszczędzisz pieniądze

Kobieta korzysta na smartfonie z aplikacji do oszczędzania pieniędzy
Z tego artykułu dowiesz się jak oszczędzać pieniądze korzystając z ogólnodostępnych aplikacji. Cashback, kupon, dedykowana promocja to wszystko sposoby na obniżenie swoich wydatków, dostępne w dziewięciu wymienionych aplikacjach.
1/17/2022

Porady/wskazówki - wszystko co musi widzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania

Mężczyzna korzysta z laptopa
Z tego artykułu uzyskasz przydatne wskazówki oraz porady, o których powinna wiedzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania.
8/11/2021

Podwyżki cen mediów w 2021 – sprawdź o ile wzrosną bieżące opłaty za prąd, gaz i wywóz śmieci

Podlewanie kwiatów
Ceny prądu dla gospodarstw domowych, ale także osób prowadzących własną działalność gospodarczą to co roku temat rozpalający spore emocje. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy z nas boleśnie odczuwa wzrost bieżących opłat za media, który w wielu przypadkach wynosi w skali roku nawet kilkanaście procent.
5/25/2021

Rachunek za gaz – od czego zależy cena gazu i co się na nią składa

Kawiarka
Zużycie surowca to główny wyznacznik tego, jakie fundusze trzeba przeznaczyć na rachunek za gaz w skali bieżącej i rocznej. Jednak nie tylko – dzisiaj przyjrzymy się dokładnie temu, od czego zależy wysokość opłaty za gaz.
1/26/2021

Mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe – wady i zalety

Ludzie na balkonie
Szukając nowego mieszkania, zazwyczaj określamy jaki chcemy mieć metraż, ile pokoi, w jakiej dzielnicy i w końcu czy interesuje nas oferta z rynku pierwotnego czy wtórnego. Do tej listy ważnych pytań warto dodać jeszcze jedno – mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe.
1/26/2021

Czy opłaca się stosować żarówki LED? Ile prądu zużywa żarówka?

Żarówki
W nowym budownictwie lub przy okazji remontów starszych domów, coraz częściej stosuje się system oświetlenia LED, jako alternatywę dla tradycyjnych żarówek żarowych lub świetlówek. Sprawdź, ile godzin może świecić tradycyjna żarówka i dowiedz się, jak wypada to w zestawieniu z oświetleniem LED.
1/20/2021

Wykopanie własnej studni - czy to sposób na realne oszczędności wody?

Dziecko z wężem ogrodowym
Od czego zacząć, jakie są możliwe opcje, ile to kosztuje? Przede wszystkim, czy to się opłaca? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.
1/20/2021

Podlicznik wody ogrodowej – jak tanio podlewać ogród?

Dzieci w goglach do nurkowania
Przydomowy ogród tworzymy z myślą, że będzie to estetyczne miejsce, z którego będziemy korzystać przez wiele lat. Co zrobić, żeby utrzymanie pięknego ogrodu zbyt mocno nie obciążyło naszego portfela?
1/20/2021

Operat szacunkowy mieszkania, domu, działki – co to jest?

Wieszanie obrazu
Wnioskując o kredyt hipoteczny z pewnością spotkaliśmy się z pojęciem operatu szacunkowego – co to jest i na czym to polega? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule.
1/20/2021

Najem okazjonalny – umowa oraz wzór wynajmu okazjonalnego

Ludzie na kanapie w trakcie przeprowadzki
W polskim systemie prawnym funkcjonują umowy, których treść co do zasady ma wzmacniać ochronę jednej ze stron. Nie inaczej jest w przypadku rynku nieruchomości oraz wszelkich czynności, które się na tej płaszczyźnie odbywają.
1/20/2021

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

wypróbuj teraz

Ta strona korzysta z plików cookies.