Zachowanie odległości i społeczny dystans to dziś najdojrzalsza forma miłości

4/22/2020
Pomoc bliskim w płaceniu rachunków

Wielu z nas przełączyło się na tryb on-line. Również seniorzy, którzy dotąd nie mogli lub nie chcieli korzystać ze zdalnych rozwiązań, za namową bliskich, coraz bardziej się do nich przekonują. Oto historia jednego z naszych klientów.

Pan Jan jest emerytem. Ma w pobliżu wspierającą rodzinę, jednak zawsze bardzo cenił sobie samodzielność i niezależność. Sam robił zakupy, chodził do lekarzy i opłacał rachunki. Zabierało mu to sporo czasu, lecz rutyna i drobiazgowo zaplanowane dni dawały mu poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad życiem. Wybuch pandemii przekonał go do zmiany sposobu myślenia. Zrozumiał, że wyjście do sklepu czy na pocztę może zagrażać jego zdrowiu.

Ze swymi wnukami z Irlandii od wielu lat komunikował się mailowo i przez Skype’a, dlatego też świat cyfrowych narzędzi nie był mu zupełnie obcy. W zaistniałej sytuacji, zainspirowany przez najbliższych, postanowił sprawdzić inne, zdalne rozwiązania. Zaczął robić zakupy spożywcze w sieci, odważył się skorzystać ze zdalnej wizyty u lekarza, a nawet zapisał się na wirtualną rehabilitację. Chodząc po Internecie natrafił na PayAppkę, który wspiera zdalne opłacanie rachunków.

Wspólnie z synem założył sobie konto na platformie. Mimo że większość rachunków dostaje tradycyjną pocztą, zupełnie mu to nie przeszkadza: robi im zdjęcie, a dane do płatności podstawiają się same. Ryzyko błędu w kwocie czy numerze konta jest tutaj minimalne.

Dodawanie pojedynczej opłaty

W każdej chwili może też sprawdzić, czy dany rachunek już opłacił czy nie, bo w serwisie widzi statusy płatności.

Lista opłat

Czy mogę zrobić zdjęcie jakiejkolwiek faktury i wysłać je na platformę?

Oczywiście. W ten sposób możesz przesłać dowolną fakturę za usługę opłacaną cyklicznie – niezależnie od tego, czy jest to: czynsz w małej spółdzielni mieszkaniowej, podatek od nieruchomości, czy też opłata za Internet lub telefon.

Jak szybko można dodać fakturę?

Faktury dodawane są w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego, jednak zazwyczaj dzieje się to w ciągu kilku godzin. Nie musisz się martwić o poprawność i bezpieczeństwo danych z faktury.

Ile kosztuje założenie konta w PayAppce ?

Za założenie i korzystanie z konta nic nie płacisz. Do rachunków możemy doliczyć 1 zł, jednak poinformujemy Cię zanim pobierzemy opłatę.

Co z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwem moich danych?

Nie musisz się o to martwić. Czuwa nad nimi ING Bank Śląski, jednak nie trzeba być jego klientem, by zarejestrować się na platformie. Usługa jest dostępna dla wszystkich.

Polecamy na blogu

9 najlepszych aplikacji, dzięki którym oszczędzisz pieniądze

Kobieta korzysta na smartfonie z aplikacji do oszczędzania pieniędzy
Z tego artykułu dowiesz się jak oszczędzać pieniądze korzystając z ogólnodostępnych aplikacji. Cashback, kupon, dedykowana promocja to wszystko sposoby na obniżenie swoich wydatków, dostępne w dziewięciu wymienionych aplikacjach.
1/17/2022

Porady/wskazówki - wszystko co musi widzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania

Mężczyzna korzysta z laptopa
Z tego artykułu uzyskasz przydatne wskazówki oraz porady, o których powinna wiedzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania.
8/11/2021

Podwyżki cen mediów w 2021 – sprawdź o ile wzrosną bieżące opłaty za prąd, gaz i wywóz śmieci

Podlewanie kwiatów
Ceny prądu dla gospodarstw domowych, ale także osób prowadzących własną działalność gospodarczą to co roku temat rozpalający spore emocje. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy z nas boleśnie odczuwa wzrost bieżących opłat za media, który w wielu przypadkach wynosi w skali roku nawet kilkanaście procent.
5/25/2021

Rachunek za gaz – od czego zależy cena gazu i co się na nią składa

Kawiarka
Zużycie surowca to główny wyznacznik tego, jakie fundusze trzeba przeznaczyć na rachunek za gaz w skali bieżącej i rocznej. Jednak nie tylko – dzisiaj przyjrzymy się dokładnie temu, od czego zależy wysokość opłaty za gaz.
1/26/2021

Mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe – wady i zalety

Ludzie na balkonie
Szukając nowego mieszkania, zazwyczaj określamy jaki chcemy mieć metraż, ile pokoi, w jakiej dzielnicy i w końcu czy interesuje nas oferta z rynku pierwotnego czy wtórnego. Do tej listy ważnych pytań warto dodać jeszcze jedno – mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe.
1/26/2021

Czy opłaca się stosować żarówki LED? Ile prądu zużywa żarówka?

Żarówki
W nowym budownictwie lub przy okazji remontów starszych domów, coraz częściej stosuje się system oświetlenia LED, jako alternatywę dla tradycyjnych żarówek żarowych lub świetlówek. Sprawdź, ile godzin może świecić tradycyjna żarówka i dowiedz się, jak wypada to w zestawieniu z oświetleniem LED.
1/20/2021

Wykopanie własnej studni - czy to sposób na realne oszczędności wody?

Dziecko z wężem ogrodowym
Od czego zacząć, jakie są możliwe opcje, ile to kosztuje? Przede wszystkim, czy to się opłaca? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.
1/20/2021

Podlicznik wody ogrodowej – jak tanio podlewać ogród?

Dzieci w goglach do nurkowania
Przydomowy ogród tworzymy z myślą, że będzie to estetyczne miejsce, z którego będziemy korzystać przez wiele lat. Co zrobić, żeby utrzymanie pięknego ogrodu zbyt mocno nie obciążyło naszego portfela?
1/20/2021

Operat szacunkowy mieszkania, domu, działki – co to jest?

Wieszanie obrazu
Wnioskując o kredyt hipoteczny z pewnością spotkaliśmy się z pojęciem operatu szacunkowego – co to jest i na czym to polega? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule.
1/20/2021

Najem okazjonalny – umowa oraz wzór wynajmu okazjonalnego

Ludzie na kanapie w trakcie przeprowadzki
W polskim systemie prawnym funkcjonują umowy, których treść co do zasady ma wzmacniać ochronę jednej ze stron. Nie inaczej jest w przypadku rynku nieruchomości oraz wszelkich czynności, które się na tej płaszczyźnie odbywają.
1/20/2021

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

wypróbuj teraz

Ta strona korzysta z plików cookies.