Największe grudniowe wyzwanie, czyli oszczędzanie na prezentach

11/26/2020
Dziecko na hulajnodze

Radość jaką daje nam kupowanie prezentów dla swoich bliskich często może spowodować poważne dziury w budżecie. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek jak ograniczyć koszty prezentów, nie zmniejszając satysfakcji z ich kupowania oraz dawania.

  1. Pamiętaj o Black Friday

W tym roku dzień promocji wypada w piątek 27 listopada. Jest to szczególny dzień w roku, podczas którego sklepy oferują spore rabaty i promocje. Warto pomyśleć o prezentach już w listopadzie i przy okazji Black Friday kupić świąteczne prezenty. Jeśli jednak przegapisz ten dzień, nic straconego, w poniedziałek 30 listopada jest rabatowy dzień dla spóźnialskich, czyli Cyber Monday.

  1. Kluby lojalnościowe

Sprawdź czy w klubach lojalnościowych do których należysz, nie posiadasz wystarczającej liczby punktów, żeby wymienić je na jakieś podarunki. Nawet jeśli nie, sprawdź czy nie szykują się jakieś kupony i rabaty specjalnie dla ”klubowiczów”.

  1. Zaplanuj ile chcesz lub ile możesz wydać.

W temacie oszczędzania pieniędzy nic nie pomaga tak jak dokładna lista zakupów i dobrze rozpisany budżet.

  1. Prezenty zrób własnoręcznie

Obdarowanie bliskich samodzielnie zrobionymi prezentami, to nie tylko najbardziej budżetowe rozwiązanie, ale też najbardziej doceniane przez innych. Wystarczy tylko przeszukać internet pod frazą „DIY” (zrób to sam) – jest to morze inspiracji.

  1. Porównaj ceny

Zanim zdecydujesz się na zakup - porównaj ceny z ofertą konkurencji. Skorzystaj z ogólnodostępnych porównywarek cenowych, uwzględnij również ceny dostawy przesyłki jeśli zamawiasz online – nawet jeśli ceny produktów są takie same, może znajdziesz sklep z darmową wysyłką.

  1. Zamawiaj wspólnie.

Spytaj znajomych czy przypadkiem ktoś nie planuje zakupów w tym samym sklepie co Ty – im większe zamówienie, tym większa szansa na rabat, darmową wysyłkę lub więcej punktów lojalnościowych.

Polecamy na blogu

9 najlepszych aplikacji, dzięki którym oszczędzisz pieniądze

Kobieta korzysta na smartfonie z aplikacji do oszczędzania pieniędzy
Z tego artykułu dowiesz się jak oszczędzać pieniądze korzystając z ogólnodostępnych aplikacji. Cashback, kupon, dedykowana promocja to wszystko sposoby na obniżenie swoich wydatków, dostępne w dziewięciu wymienionych aplikacjach.
1/17/2022

Porady/wskazówki - wszystko co musi widzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania

Mężczyzna korzysta z laptopa
Z tego artykułu uzyskasz przydatne wskazówki oraz porady, o których powinna wiedzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania.
8/11/2021

Podwyżki cen mediów w 2021 – sprawdź o ile wzrosną bieżące opłaty za prąd, gaz i wywóz śmieci

Podlewanie kwiatów
Ceny prądu dla gospodarstw domowych, ale także osób prowadzących własną działalność gospodarczą to co roku temat rozpalający spore emocje. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy z nas boleśnie odczuwa wzrost bieżących opłat za media, który w wielu przypadkach wynosi w skali roku nawet kilkanaście procent.
5/25/2021

Rachunek za gaz – od czego zależy cena gazu i co się na nią składa

Kawiarka
Zużycie surowca to główny wyznacznik tego, jakie fundusze trzeba przeznaczyć na rachunek za gaz w skali bieżącej i rocznej. Jednak nie tylko – dzisiaj przyjrzymy się dokładnie temu, od czego zależy wysokość opłaty za gaz.
1/26/2021

Mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe – wady i zalety

Ludzie na balkonie
Szukając nowego mieszkania, zazwyczaj określamy jaki chcemy mieć metraż, ile pokoi, w jakiej dzielnicy i w końcu czy interesuje nas oferta z rynku pierwotnego czy wtórnego. Do tej listy ważnych pytań warto dodać jeszcze jedno – mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe.
1/26/2021

Czy opłaca się stosować żarówki LED? Ile prądu zużywa żarówka?

Żarówki
W nowym budownictwie lub przy okazji remontów starszych domów, coraz częściej stosuje się system oświetlenia LED, jako alternatywę dla tradycyjnych żarówek żarowych lub świetlówek. Sprawdź, ile godzin może świecić tradycyjna żarówka i dowiedz się, jak wypada to w zestawieniu z oświetleniem LED.
1/20/2021

Wykopanie własnej studni - czy to sposób na realne oszczędności wody?

Dziecko z wężem ogrodowym
Od czego zacząć, jakie są możliwe opcje, ile to kosztuje? Przede wszystkim, czy to się opłaca? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.
1/20/2021

Podlicznik wody ogrodowej – jak tanio podlewać ogród?

Dzieci w goglach do nurkowania
Przydomowy ogród tworzymy z myślą, że będzie to estetyczne miejsce, z którego będziemy korzystać przez wiele lat. Co zrobić, żeby utrzymanie pięknego ogrodu zbyt mocno nie obciążyło naszego portfela?
1/20/2021

Operat szacunkowy mieszkania, domu, działki – co to jest?

Wieszanie obrazu
Wnioskując o kredyt hipoteczny z pewnością spotkaliśmy się z pojęciem operatu szacunkowego – co to jest i na czym to polega? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule.
1/20/2021

Najem okazjonalny – umowa oraz wzór wynajmu okazjonalnego

Ludzie na kanapie w trakcie przeprowadzki
W polskim systemie prawnym funkcjonują umowy, których treść co do zasady ma wzmacniać ochronę jednej ze stron. Nie inaczej jest w przypadku rynku nieruchomości oraz wszelkich czynności, które się na tej płaszczyźnie odbywają.
1/20/2021

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

wypróbuj teraz

Ta strona korzysta z plików cookies.