6 powodów, dla których tracisz kontrolę nad opłatami cyklicznymi

5/7/2020
Osoba z kalkulatorem

Jeszcze kilkanaście lat temu dostawałeś rachunki „w papierze”. Chodziłeś systematycznie na pocztę lub do banku, ustawiałeś się w długiej kolejce i za jednym zamachem opłacałeś prąd, gaz i całą resztę. „Kwitki” z pieczątką wrzucałeś do kartonowej teczki z napisem ”opłaty” i tak co miesiąc.

Aż pewnego dnia nastała nowoczesność, która wprowadziła w Twoje życie trochę… bałaganu: faktury papierowe zmieszały się z elektronicznymi, prąd spłaca Ci się z automatu, a o obiadach dziecka nadal zapominasz. Spójrzmy, jak to wygląda:

  1. Faktury elektroniczne Na początku XXI wieku, dostawcy prądu, gazu, a później - telefonu i internetu, zaczęli namawiać Cię na elektroniczne faktury. Tłumaczyli, że to taniej i bardziej ekologicznie – słusznie! W ten sposób niektóre rachunki przychodzą dziś do Ciebie mailem.
  2. eBOK Wraz z rozwojem cyfryzacji i internetu nastąpił wysyp elektronicznych biur obsługi klienta. Każdy większy usługodawca ma teraz swojego eBOKa, gdzie po rejestracji, wystawia Ci faktury.
  3. SMSy z przypomnieniami Niektórzy usługodawcy przysyłają Ci SMS - owe przypominajki o nadchodzących bądź przeterminowanych płatnościach. Dopiero wtedy doznajesz olśnienia lub zdarza się, że płacisz za coś dwa razy.
  4. Faktury papierowe Część dostawców pozostała przy papierowych fakturach i wciąż wysyła Ci rachunki pocztą.
  5. Płatności automatyczne Pozostaje jeszcze duża grupa zobowiązań, które regulujesz bez wcześniejszych rachunków czy faktur. Często nie masz nad nimi kontroli, bo raz dałeś na coś zgodę, ustawiłeś polecenie zapłaty bądź nieświadomie potwierdziłeś subskrypcję. Korzystając z Twojej nieuwagi, usługodawca sam „ściąga” Ci pieniądze z konta lub karty.
  6. Usługi niestandardowe Masz też na pewno zobowiązania, które nie są w żaden sposób wystandaryzowane, np. płatności za przedszkole czy zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Niestety. Łatwo się w tym pogubić, coś przeoczyć lub o czymś kompletnie zapomnieć.

Korzystasz z coraz większej liczby usług i mnożą Ci się płatności, które trudno ogarnąć. Zdarza się, że coś Ci umknie, a przykrym tego skutkiem jest brak dostępu do internetu lub przerwa w dostawie prądu w chwili, gdy najbardziej tego potrzebujesz.

Często też drukujesz rachunki elektronicznie i przechowujesz je w segregatorze. Wszystko po to, by mieć nad nimi kontrolę.

Czy jest łatwiejszy sposób, by kontrolować cykliczne opłaty, opanować chaos i zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa?

Zdecydowanie TAK, takie na przykład jak PayAppka. Dzięki nowoczesnej technologii rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę, ale i kontrolę nad płatnościami. Użytkownik sam decyduje, które rachunki chce w ten sposób opłacać. Mogą to być faktury za czynsz, prąd, gaz czy telefon, ale także opłaty za przedszkole, szkołę, podatek od nieruchomości i zajęcia dodatkowe.

Na jednym ekranie widać wszystkie cykliczne opłaty: te już opłacone i te oczekujące na zapłatę. Użytkownik może samodzielnie kontrolować terminy i kwoty płatności: dokładnie wie, ile i na co wydaje, a przy tym zawsze mieści się w terminie.

Lista wszystkich opłat

Serwis nie łączy się bezpośrednio z kontem bankowym, więc wykonywane opłaty nie mieszają się z innymi wydatkami. Nad bezpieczeństwem danych i ochroną prywatności czuwa ING Bank Śląski, ale nie trzeba być klientem tego banku, by korzystać z serwisu. Można opłacać swoje zobowiązania kartą, BLIKIEM lub szybkim przelewem.

PayAppka automatycznie agreguje rachunki za prąd, gaz czy telefon w jednym miejscu. System zbiera dane do płatności z wielu źródeł: może połączyć się z blisko 300 elektronicznymi biurami dostawców usług bądź też automatycznie przenieść faktury ze skrzynki mailowej. Niestandardowe płatności można też dodać manualnie, a system w wyznaczonym przez użytkownika terminie przypomni mu o opłatach.

Polecamy na blogu

9 najlepszych aplikacji, dzięki którym oszczędzisz pieniądze

Kobieta korzysta na smartfonie z aplikacji do oszczędzania pieniędzy
Z tego artykułu dowiesz się jak oszczędzać pieniądze korzystając z ogólnodostępnych aplikacji. Cashback, kupon, dedykowana promocja to wszystko sposoby na obniżenie swoich wydatków, dostępne w dziewięciu wymienionych aplikacjach.
1/17/2022

Porady/wskazówki - wszystko co musi widzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania

Mężczyzna korzysta z laptopa
Z tego artykułu uzyskasz przydatne wskazówki oraz porady, o których powinna wiedzieć osoba wynajmująca jedno/dwa mieszkania.
8/11/2021

Podwyżki cen mediów w 2021 – sprawdź o ile wzrosną bieżące opłaty za prąd, gaz i wywóz śmieci

Podlewanie kwiatów
Ceny prądu dla gospodarstw domowych, ale także osób prowadzących własną działalność gospodarczą to co roku temat rozpalający spore emocje. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy z nas boleśnie odczuwa wzrost bieżących opłat za media, który w wielu przypadkach wynosi w skali roku nawet kilkanaście procent.
5/25/2021

Rachunek za gaz – od czego zależy cena gazu i co się na nią składa

Kawiarka
Zużycie surowca to główny wyznacznik tego, jakie fundusze trzeba przeznaczyć na rachunek za gaz w skali bieżącej i rocznej. Jednak nie tylko – dzisiaj przyjrzymy się dokładnie temu, od czego zależy wysokość opłaty za gaz.
1/26/2021

Mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe – wady i zalety

Ludzie na balkonie
Szukając nowego mieszkania, zazwyczaj określamy jaki chcemy mieć metraż, ile pokoi, w jakiej dzielnicy i w końcu czy interesuje nas oferta z rynku pierwotnego czy wtórnego. Do tej listy ważnych pytań warto dodać jeszcze jedno – mieszkanie bezczynszowe czy czynszowe.
1/26/2021

Czy opłaca się stosować żarówki LED? Ile prądu zużywa żarówka?

Żarówki
W nowym budownictwie lub przy okazji remontów starszych domów, coraz częściej stosuje się system oświetlenia LED, jako alternatywę dla tradycyjnych żarówek żarowych lub świetlówek. Sprawdź, ile godzin może świecić tradycyjna żarówka i dowiedz się, jak wypada to w zestawieniu z oświetleniem LED.
1/20/2021

Wykopanie własnej studni - czy to sposób na realne oszczędności wody?

Dziecko z wężem ogrodowym
Od czego zacząć, jakie są możliwe opcje, ile to kosztuje? Przede wszystkim, czy to się opłaca? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.
1/20/2021

Podlicznik wody ogrodowej – jak tanio podlewać ogród?

Dzieci w goglach do nurkowania
Przydomowy ogród tworzymy z myślą, że będzie to estetyczne miejsce, z którego będziemy korzystać przez wiele lat. Co zrobić, żeby utrzymanie pięknego ogrodu zbyt mocno nie obciążyło naszego portfela?
1/20/2021

Operat szacunkowy mieszkania, domu, działki – co to jest?

Wieszanie obrazu
Wnioskując o kredyt hipoteczny z pewnością spotkaliśmy się z pojęciem operatu szacunkowego – co to jest i na czym to polega? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule.
1/20/2021

Najem okazjonalny – umowa oraz wzór wynajmu okazjonalnego

Ludzie na kanapie w trakcie przeprowadzki
W polskim systemie prawnym funkcjonują umowy, których treść co do zasady ma wzmacniać ochronę jednej ze stron. Nie inaczej jest w przypadku rynku nieruchomości oraz wszelkich czynności, które się na tej płaszczyźnie odbywają.
1/20/2021

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

wypróbuj teraz

Ta strona korzysta z plików cookies.